YENİ ÇELTEK'TE SÖZLEŞME BAĞITLANDI
HABER / DUYURU

YENİ ÇELTEK'TE SÖZLEŞME BAĞITLANDI

Türkiye Maden İş Sendikası -

Sendikamız Çeltek Şubesi'nin örgütlülük alanındaki Çeltek Kömür İşletmesi'nde çalışan sendikamız üyelerini kapsayan yeni dönem toplu iş sözleşmesi bağıtlandı.Toplu iş sözleşmesi imza törenine sendikamız Genel Başkanı H. Hüseyin Kayabaşı ve Genel Mali Sekreterimiz İsmail Aslan, şube başkanı Gülahmet Güven, şube yönetim kurulu üyeleri Osman Çolak, Hamit Davulcu ve H.İbrahim Arabacı ile Yeni Çeltek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özarslan, işletmeyönetim kurulu üyeleri Kadri Aydınlı, Mahmut Boz, İsmail Uysal, İşletme Genel Müdürü Mehmet Kocaman katıldı.

İmza töreninde konuşan Çeltek Şube Başkanı Gülahmet Güven sözleşmenin bağıtlanmasının iş barışı ve huzuru açısından büyük önem taşıdığını belirterek sözleşme sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kürsüye gelen Genel Başkan H. Hüseyin Kayabaşı da yaptığı konuşmada işveren ve sendikanın uyumlu bir biçimde sözleşmeyi bitirdiklerini ve Türkiye?de ilk defa hem işveren, hem de işçilerin memnun olduğu bir sözleşme yapıldığını ve yapılan zamların tatmin edici olduğunu söyledi. Kayabaşı sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Çeltek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özarslan da imza töreninde yaptığı konuşmada göreve geldiği günden bugüne kadar şirkette yaşanan değişimleri anlattı. Özarslan konuşmasında, Çeltek işçileri için hayatageçirmeyi düşündükleri toplu konut projesini anlattı.

Daha sonra kürsüye toplantıya katılan Amasya Milletvekili ve AKP Genel Başkan Danışmanı Akif Gülle geldi ve kısa bir selamlama konuşması yaptı.