ULUSÇA BİRLİK İÇİNDE DİMDİK AYAKTAYIZ
BASIN AÇIKLAMASI

ULUSÇA BİRLİK İÇİNDE DİMDİK AYAKTAYIZ

Türkiye Maden İş Sendikası -

Türkiye Maden İşçileri Sendikası olarak dün Ankara'da Ulus semtinde gerçekleştirilen ve 6 yurttaşımızın hayatını yitirmesine, onlarca yurttaşımızın yaralanmasına yol açan menfur terör saldırısını şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Bu hain terör saldırısını gerçekleştiren ve gerçekleştirtenler şunu iyi bilmelidirler ki: Bu ülkenin istikrarını, üniter yapısını, huzurunu, kardeşçe bir arada yaşama kararlılığını bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Acımız, nefretimiz çok büyük ancak, uluşça birlik içinde dimdik ayaktayız.

Teröre umut bağlayan, terörü besleyen, terörü amaçları için araç olarak kullanan güçler, merkezler iyi bilmelidirler ki, terör ile bir yere varmaya çalışanların sonu teröristlerin sonu gibi olacaktır.

Bu ülkeyi terörle korkutarak bir şeylere razı etmeye çalışanlar Kendileri terörün kanında boğulacaklardır, bu ülke asla onlara taviz vermeyecektir

Biliyoruz ki, güvenlik güçlerimiz bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri en kısa sürede yakalayacak ve Türk Adaleti onlara hak ettiği cezayı verecektir.

Hain terör saldırısında hayatını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına derin sabır, yaralanan yurttaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası
Yönetim Kurulu