HAİN TERÖR SALDIRISINI NEFRETLE KINIYORUZ...
BASIN AÇIKLAMASI

HAİN TERÖR SALDIRISINI NEFRETLE KINIYORUZ...

Türkiye Maden İş Sendikası -

14 Temmuz Perşembe günü Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bölücü terör örgütünün hain pususunda 13 askerimiz şehit olmuş, 2'si ağır 7 askerimiz ise yaralanmıştır.

Bu hain terör saldırısını şiddet ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletçe başımız sağ olsun. Güvenlik güçlerimizin saldırıyı gerçekleştirilen bütün teröristleri en kısa sürede yakalanmalarını ve adalet tarafından hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmalarını diliyor ve istiyoruz.

Bir kez daha belirtiyoruz ki; teröre başvuranlar, kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, terörle bir yere varılamayacağını, bir sonuç alınamayacağı büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.

Ülkemiz, halkımız yaşadığı tüm acılara rağmen; demokrasiden, hukuktan ve kardeşlikten asla taviz vermeden, terörün de, onun gerisindeki güçlerin de üstesinden mutlaka ve mutlaka gelecek; bu ülkenin üniter yapısına, huzuruna, barışına, kardeşliğine, birliğine yönelen her türlü girişim ve saldırıyı ne pahasına olursa olsun bertaraf edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Adına
Nurettin AKÇUL
Genel Başkan